ZIELENIEC - biegowo i zjazdowo

Termin wyjazdu 27-28.01.2018r. 

Zbiórka: 27.01.201r. o godz 00:15 na Pl. Bankowym, wyjazd o godz.00:30 (w drogę wyruszamy z piątku na sobotę)

Powrot:  28.01.2018r. ok godz. 00:00

 

Koszt wycieczki 320 zł

Zgłoszenia: klikając w zakładkę zapisz się

KATEGORIA - aktywny wypoczynek dla miłośników białego szaleństwa na nartach biegowych i zjazdowych

Tym razem zapraszamy na zimowy weekend do Zieleńca. 

Zieleniec, będący częścią uzdrowiska Duszniki-Zdrój, jest najwyżej położoną miejscowością w Polsce – rozciąga się na wysokości 950 m n.p.m. w paśmie Gór Orlickich tuż przy granicy z Republiką Czeską. To największy ośrodek narciarski na Dolnym Śląsku.Słynie z długości trwania sezonu zimowego (od listopada nawet do maja), nowoczesnej infrastruktury - liczne wyciągi narciarskie, snowpark, halfpipe oraz tras biegowych wytyczonych wokół w scenerii nierzadko zapierającej dech w piersiach. To wymarzone miejsce dla miłośników białego szaleństwa.

Zieleniec leży przy niezwykle malowniczej, jednej z najpiękniejszych widokowo górskich szos w naszym kraju – Autostradzie Sudeckiej, zwanej też Autostradą Słońca. Stąd zachwycamy się przepiękną panoramą Gór Bystrzyckich i Masywu Śnieżnika. 

Jest jeszcze coś, co odróżnia to miejsce od innych – w Zieleńcu panuje niepowtarzalny, zbliżony do alpejskiego mikroklimat,jedyny taki w Polsce. W połączeniu z aktywnością fizyczną stymuluje on wzrost liczebności krwinek czerwonych mających wpływ na transport tlenu w organizmie. Dlatego często spotyka się tu sportowców, wykorzystujących unikalne warunki do szlifowania formy.

 

 

 

 

 

 

Dzień 1

Z samego rana dojedziemy do naszego pensjonatu, gdzie będzie można się przebrać i w miarę dostępności pokoi zameldować się. Pierwszy dzień spędzimy na nartach biegowych. Na początek dowiemy się o co chodzi w narciarstwie biegowym a osoby, które będą miały biegówki poraz pierwszy na nogach zostaną odpowiednio przeszkolone. Na biegówkach będziemy poruszać się trasami narciarskimi po polskiej i czeskiej stronie. Poszuramy prosto do Masarykovej Chaty gdzie zjemy pyszne knedle i napijemy się czegoś rozgrzewającego :) Po cudownie spędzonym aktywnym dniu wskoczymy do Słonecznych Term 

 

Narciarstwo biegowe uprawiane amatorsko, to zdecydowanie jeden z najzdrowszych i najmniej urazowych sportów. Bieganie na nartach mogą uprawiać osoby o bardzo różnej sprawności fizycznej - w miarę wytrenowania zmienia się poziom umiejętności.Na biegówkach można zarówno iść w wolnym tempie, nie mając za bardzo kondycji, ale już na początku nauki, na etapie zwykłego szurania nartami po śniegu, doznamy bardzo przyjemnego uczucia zadowolenia.Narciarstwo biegowe wpływa znacząco na nasza sylwetkę, uprawianie tego sportu sprzyja równomiernemu i symetrycznemu rozwojowi wszystkich mięśni i ćwiczy zmysł równowagi. Bieganie to niczym nieograniczona ,,wolność'', można zatrzymać się w lesie  podziwiając cudowne krajobrazy, których nie brakuje w Górach. 

Po dniu spędzonym na biegówkach czeka nas kolacja i integracja w ośrodku przypominającym alpejskie klimaty.

Jeśli  wolisz ten weekend spędzić tylko na nartach zjazdowych nie ma żadnego problemu.

 

 

 

 

 

 

Dzień 2

Sobotę również spędzimy na nartach. Tu będzie można wybrać - biegówki, zjazdówki czy snowboard - co kto woli. Do dyspozycji mamy profesjonalnie przygotowane i zróżnicowane trasy i wyciągi - dla początkujących i dla zaawansowany narciarzy.  Dla snowboardzistów snowpark i rynna snowboardowa. W sumie 21 kilometrów tras w tym najdłuższa 3km. Wystarczy 1 karnet na wszystkie wyciągi :) 

W godzinach popołudniowych powrót do Warszawy.

Jeśli chcesz wypożyczyć narty podaj w zgłoszeniu - wzrost, nr buta i wagę :)

Jeśli zabierasz swój sprzęt też nas o tym poinformuja 

Jeśli chcesz indywidualnie skorzystać z instruktora narciarstwa biegowego czy zjazdowego również daj znać :)

Koszt wycieczki 320 zł

 

Cena obejmuje

 • przejazd komfortowym busem 
 • transport sprzętu narciarskiego
 • lokalne przejazdy busem 
 • obiadokolację w sobotę 
 • śniadanie w niedzielę
 • nocleg w pensjonacie z pościelą i ręcznikami. Pokoje 2,3 osobowe.
 • opiekę 2 pilotów
 • ubezpieczenie

Cena nie obejmuje

 • wypożyczenia nart/desek - komplet 25 -40 zł
 • karnetów - cennik  http://www.zieleniec.pl/cennik/ 
 • instruktora - jeżeli ktoś będzie miał ochotę skorzystać z zajęć indywidualnych na nartach zjazdowych lub snowboardzie koszt ok 70zł/h do negocjacji 
 • Słonecznych Term 12zł/h
 • dodatkowych posiłków w ciągu dni w trakcie wycieczki