TERMIN WYJAZDU: 10/11-14.11.2021r.
Lokalizacja: Beskid Żywiecki
Zbiórka: na pl. Bankowym w nocy ze środy na czwartek 10/11.11.2021r. o godz. 00:00
Wyjazd: godz. 00:15
Powrót: 14.11.2021r. ok godz. 23:00
Kategoria: długi weekendowy trekking górski połączony ze zwiedzaniem ostatniego dnia pobutu.
Pierwszego i drugiego dnia chodzimy z plecakiem zapakowanym na dwa dni, trzeciego- „na lekko” z plecakiem podręcznym, czwartego- zwiedzamy.
Trasa wymagająca dobrej kondycji ze względu na ilość km do przejścia i sumę podejść.
Dzień 1
Trasa przejścia: Węgierska Górka- Hala Boracza- Redykalny Wierch- hala Lipowska- Schronisko na Rysiance.
Dystans do przejścia: ok. 13 km
Czas przejścia: ok. 6 h
Suma przewyższeń: ok.1000 m
Po dotarciu do Węgierskiej Górki wychodzimy na widokową trasę wiodącą najpierw lasem, a później pasterskimi halami Beskidu Żywieckiego.
Pełnia jesieni i ciepła kolorystyka sprawia, że zarówno drzewa jak i polany prezentują się o tej porze roku wspaniale.
Na odsłoniętym terenie będzie można podziwiać rozległe panoramy na sąsiednie pasma górskie. Po południu dojdziemy do schroniska- bacówki PTTK na Rysiance- obiektu o wyjątkowym charakterze górskiego schroniska i ciekawej historii.
Dzień 2
Trasa przejścia: Schronisko na Rysiance- Trzy Kopce- hala Mizowa- Pilsko- Korbielów
Dystans do przejścia: ok. 16 km
Czas przejścia: ok. 6 h
Suma przewyższeń: ok 600 m
Po śniadaniu zjedzonym w schronisku znowu wyruszamy na szlak.
Będziemy poruszać się po terenie rezerwatów przyrody „Pod Rysianką” i „Lipowska” chroniące naturalne zbiorowiska roślinne i unikalne torfowiska wysokie.
Przejdziemy grzbietem na Halę Miziową, skąd- już na lekko, wyruszymy dalej, aby zdobyć najwyższy szczyt naszej wycieczki i drugi pod względem wysokości w polskich Beskidach- Pilsko.
Ze szczytu zejdziemy na Halę Miziową, gdzie zjemy obiad w schronisku. Następnie zejdziemy szlakiem do Korbielowa, gdzie nocujemy.
Dzień 3
Trasa przejścia: Koszarawa- Mędralowa- baza namiotowa Głuchaczki- Beskid Krzyżowski- Korbielów
Dystans do przejścia: ok. 17,5 km
Czas przejścia: ok. 7 godzin
Suma przewyższeń: ok.1000 m
Rano autokar zawiezie nas do Koszarawy, skąd wyjdziemy na kolejny szczyt na naszej liście- Mędralową.
Po drodze nie zabraknie widoków, ponieważ będziemy poruszać się, podobnie jak poprzedniego dnia zróżnicowanym, często odsłoniętym terenem prowadzącym przez pasterskie hale.
Następnie szlakiem granicznym zejdziemy z powrotem do naszego pensjonatu w Korbielowie.
Dzień 4
Trasa przejazdu autokarem: Korbielów- Lanckorona-zwiedzanie i obiad we własnym zakresie-powrót do Warszawy
Ostatni dzień wycieczki przeznaczymy na zwiedzanie.
Pojedziemy do Lanckorony- urokliwego miasteczka kojarzonego głównie z zabytkowym, pochyłym rynkiem, corocznym festiwalem aniołów, a przede wszystkim wyjątkowym klimatem zatrzymanego w miejscu czasu.
Zjemy obiad, wypijemy kawę z widokiem na rynek i okoliczne wzgórza i wybierzemy się w drogę powrotną do Warszawy.
Cena obejmuje:
Cena nie obejmuje: